jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachNa podium w konkursie czytelniczym

Na podium w konkursie czytelniczym

Mówi się, że uczniowie niechętnie sięgają po książki… Na szczęście przeczą temu twierdzeniu licznie zebrani uczestnicy V Konkursu Czytelniczego dla gimnazjalistów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego, który  odbył się 7 czerwca 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

W tym roku uczestników  zaproszono do krainy polskiej fantasy, w którą „zabrał” uczniów Andrzej Sapkowski w jednym z tomów sagi o Wiedźminie – pt. „Krew elfów”. Z tego czytelniczego zaproszenia skorzystały także uczennice II klasy gimnazjum naszej szkoły: Ola Gizicka i Patrycja Ogorzały i świetnie sobie poradziły z pytaniami konkursowymi. Ola w zaciętej rywalizacji zajęła III miejsce. Oprócz pamiątkowego dyplomu otrzymała także cenne nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Barbara Owsianka