jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePodróż w czasie - wycieczka do Skansenu

Podróż w czasie - wycieczka do Skansenu

Podróż w czasie - wycieczka do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja”

8 czerwca uczniowie klas : IVa, IVb, V wraz z wychowawcami mieli okazję przeżyć niezwykłą podróż w czasie, a to za sprawą wyjazdu do „Karpackiej Troi” w Trzcinicy. Wycieczka, stała się okazją do poznania pradziejów  Europy  Środkowo – Wschodniej, a także obejrzenia unikatowych zabytków w postaci naczyń, wyrobów z ceramiki, krzemienia i kamienia, kości i rogu, a także brązu i żelaza, pozostawionych tu przez zamieszkujących te tereny Słowian. Uczniowie mogli także poznać historię wytwórczości  ceramicznej , gdyż uczestniczyli w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonywali naczynia i figurki z  gliny, a następnie w dowolny sposób zdobili. Była to dla nich wspaniała zabawa , a także próba wyobraźni, która została bardzo wysoko oceniona przez panią prowadzącą warsztaty. Swoje wytwory będą mogli zatrzymać, gdyż po wypaleniu w specjalnym piecu ceramicznym, zostaną przesłane do szkoły.

Podsumowaniem historycznego wojażu było podziwianie malowniczego krajobrazu Podkarpacia z platformy widokowej oraz film przedstawiający początki i rozwój średniowiecznego grodziska. Wrażenia z tego osobliwego miejsca niewątpliwie pozostaną w pamięci wszystkich uczestników wycieczki, a może nawet rozbudzą zamiłowanie do historii…

Katarzyna Dybowicz