jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogrodu Doświadczeń

Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogrodu Doświadczeń

Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

 

Dnia 15 czerwca uczniowie klas II – III i IV - VI, którzy uczestniczyli w zajęciach z matematyki w ramach projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery” o godzinie 10.00 wyjechali na wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

         Po dwugodzinnej podróży dojechaliśmy na miejsce. W muzeum zobaczyliśmy kilka ciekawych urządzeń np. podłoga memo, okulary VR czy labirynt zamknięty w kuli. Przewodniczka opowiedziała nam, jak działają poszczególne przyrządy. Potem każdy miał czas na zabawę. Niektórzy rozmawiali z robotem, inni tworzyli własne filmy, a kilka osób postanowiło zbudować rollercoaster dla piłki.

Po obiedzie wyjechaliśmy do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Zaczęliśmy zwiedzanie od iluzji optycznych i luster. Weszliśmy także do kalejdoskopu i podziwialiśmy doświadczenia związane z wodą. Następny był dział słuchowy, czyli różne rurki, tuby, gongi i wiele innych. Pani przewodniczka wytłumaczyła nam jak korzystać z tych urządzeń. Później były Lem-birynty, czyli dwa labirynty, z ukrytymi tabliczkami z cytatami Stanisława Lema. Na końcu doszliśmy do działu fizyki, w którym odkryliśmy tajemnicę działania kołyski Newtona i wielu innych przyrządów.

Podczas wycieczki poszerzyliśmy naszą wiedzę i poznaliśmy wiele miłych osób ze szkoły w Barcicach. Było bardzo ciekawie i nikt się nie nudził podczas zwiedzania. Chętnie odwiedzilibyśmy te miejsca jeszcze raz.

Izabela Dorula kl. VIa

Natalia Porębska kl. V