jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachGala Konkursu „Ziemia Sądecka…”

Gala Konkursu „Ziemia Sądecka…”

Z dumą informujemy, że troje uczniów naszej szkoły: Hubert Citak z klasy IIIa oddziału gimnazjum, Aleksandra Kulig z klasy IIIa oddziału gimnazjum i Dawid Waligóra z klasy VIIa znalazło się w gronie finalistów powiatowego konkursu wiedzy historycznej „ZIEMIA SĄDECKA – od przeszłości do współczesności” zorganizowanego w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs objęty jest patronatem Ryszarda Nowaka – Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz Barbary Nowak – Małopolskiego Kuratora Oświaty i  Marka Pławiaka – Starosty Powiatu Nowosądeckiego.

Od czterech lat nasi uczniowie przygotowywani przez nauczyciela bibliotekarza Renatę Jachimczak znajdują się wśród finalistów tego konkursu. Organizatorami tegorocznej XVIII edycji są: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu, I Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Nowym Sączu, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Nowym Sączu, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „DLA MIASTA” w Nowym Sączu, Urząd Miasta Nowego Sącza i Związek Sądeczan.

Dnia 19 czerwca uczestniczyliśmy w uroczystej Gali podsumowującej Konkurs, który  przebiegał w trzech etapach: pierwszym były eliminacje szkolne, w drugim uczestnicy zmagali się z pisemnym testem, a ci, którzy przeszli do trzeciego etapu, przedstawiali w formie filmu lub prezentacji multimedialnej wypowiedź na temat "Nowy Sącz - wczoraj i dziś".

Finaliści odbierali nagrody z rąk zastępcy prezydenta Nowego Sącza Jerzego Gwiżdża oraz dyrektora nowosądeckiej Delegatury Kuratorium Oświaty Dariusza Leśniaka. Ola Kulig i Hubert Citak z powodu wyjazdu do Rzymu nie mogli uczestniczyć w ostatnim etapie – prezentacji swoich prac multimedialnych przed Komisją Konkursową, toteż odebrali nagrody za udział w Konkursie, natomiast Dawid Waligóra zdobył pierwsze wyróżnienie.

Renata Jachimczak

O konkursie: http://www.nowysacz.pl/wydarzenia/19063