jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachFinaliści konkursu historycznego

Finaliści konkursu historycznego

Aleksandra Kulig - 3a gimnazjum i Filip Jankowski -2 gimnazjum zostali finalistami konkursu historycznego „Na Polu Chwały … - Damy i Kawalerowie Virtuti Militari i Krzyża Walecznych w walce o niepodległość i granice II Rzeczpospolitej”.  Uczniowie przeszli długą drogę do sukcesu. Najpierw zmagali się z trudnym testem znacznie wykraczającym poza podstawę programową na etapie szkolnym, a po zakwalifikowaniu się do etapu rejonowego, poszukiwali źródeł historycznych do napisania pracy tematycznie związanej z danym okresem historycznym. Ukierunkowani, wspierani i nadzorowani przez nauczyciela przedmiotu p. Elżbietę Kosiba w krótkim okresie czasu napisali swoje prace.

Aleksandra jest autorką pracy „Generał Bronisław Pieracki - zasłużony dla Niepodległej”.  Filip to autor pracy „Generał Józef Giza - sądecki kawaler orderu Virtuti Militari”. Prace uczniów zostały ocenione wysoko, zarówno przez sadecką, jak i również krakowską komisję konkursową - tym samym uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

26 marca 2018r. przed komisją w Krakowie uczniowie bronili swoich prac. Komisja konkursowa sprawdzała także ich wiedzę historyczną z tego okresu. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie ci corocznie w tym konkursie odnoszą tak wysokie sukcesy. Aleksandra jest laureatem i podwójną finalistką tego konkursu. Filip zaś jego podwójnym finalistą.

Jako opiekun życzę Oli i Filipowi dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań i odnoszenia kolejnych sukcesów.

Elżbieta Kosiba