jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneZakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Ostatni dzień roku szkolnego to najradośniejszy dzień dla  uczniów.

W tym roku był to dzień  22 czerwca, który rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. o godzinie 8.00. Po przemarszu do szkoły Goście, nauczyciele, rodzice i cała społeczność uczniowska zebrała się na akademii. Zgodnie z tradycją absolwenci złożyli ślubowanie, a następnie przekazali sztandar swoim młodszym kolegom. Potem pożegnali się słowami wierszy i piosenek, a mottem ich programu były słowa: „Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach”. Potem głos zabrał pan dyrektor szkoły Aleksander Łukasik, który  powitał nauczycieli, uczniów i rodziców oraz zaproszonych gości: księdza proboszcza Jana Wąchałę, pana Kazimierza Ptaśnika – radnego i sołtysa  Przysietnicy oraz Jana Tokarczyka – radnego Przysietnicy. Następnie Dyrektor Szkoły rozdał świadectwa z wyróżnieniem oraz liczne nagrody uczniom, którzy przez cały rok szkolny ciężko pracowali i odnosili sukcesy. Podczas uroczystości cala społeczność szkolna pożegnała siostrę Roselinę przechodzącą do innej placówki oraz panie: Karolinę Obrzud i Małgorzatę Śmierciak kończące prace w naszej szkole. Spotkanie było też okazją do złożenia imieninowych życzeń naszemu księdzu proboszczowi – Janowi Wąchale. Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym lekcje wychowawcze i wręczanie świadectw.

Wszystkim naszym absolwentom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów! Nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!