jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneLekcja patriotyzmu w kinie

Lekcja patriotyzmu w kinie

W piątek 21 września uczniowie klas 8 wraz z opiekunami, p. Karoliną Botwiną, Elżbietą Kosibą i Iwoną Ogorzały udali się do Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół’ w Nowym Sączu na film pt. „Dywizjon 303. Prawdziwa historia”. To fascynująca opowieść o polskich asach przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. O takich wspaniałych Polakach trzeba mówić i przypominać młodzieży, aby pamiętali i rozumieli, że wolność oraz możliwość życia  w wolnym kraju to wylana krew, pot i łzy prawdziwych bohaterów.

Karolina Botwina