jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneZjazd Diecezjalnej Rodziny Szkół w Śnietnicy

Zjazd Diecezjalnej Rodziny Szkół w Śnietnicy

25 września 2018r. uczestniczyliśmy w spotkaniu Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych, które odbyło się w Śnietnicy. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów z pocztu sztandarowego, dyrektorzy i p. Tomasz Skut – opiekun pocztu. Cała uroczystość była poświęcona św. Andrzejowi Boboli, patronowi zarówno Szkoły Podstawowej w Śnietnicy oraz Parafii. Po mszy nastąpiła część artystyczna, w której przybliżono życie i działalność świętego. Ostatnim punktem spotkania był wspólny obiad w pobliskim domu kultury.

Należy tutaj podkreślić, iż celem działalności Rodziny Szkół jest zachowanie dziedzictwa patronów poprzez podejmowanie inicjatyw mających na uwadze ich życie i działalność.

Aleksandra Gizicka,

Patrycja Ogorzały – kl. III Gim.

zdjęcia pobrane ze strony parafii w Śnietnicy