jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

w klasach 0-III

 

Zamiłowanie do czytania warto zaszczepiać od najmłodszych lat. Zarówno czytanie dziecku jak i samodzielne czytanie pełni ważną rolę w rozwoju młodego człowieka: zapewnia lepszy start na progu nauki szkolnej , rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy myślenia, doskonali pamięć i koncentrację.

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji na okolicznościowym apelu promującym głośne czytanie – przygotowanym przez nauczycieli klas młodszych oraz nauczyciela bibliotekarza – zgromadzili się uczniowie klas młodszych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.  Spotkanie było okazją do wysłuchania fragmentów opowiadań czytanych przez nauczycieli oraz zaproszeniem do systematycznego odwiedzania Biblioteki Szkolnej. Wszystkim uczniom została przekazana informacja o udziale szkoły w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanym przez sieć sklepów „Biedronka”. Wyjaśnione zostały zasady uczestnictwa w konkursie i dostarczono uczniom przesłane przez Organizatorów materiały.

Najmłodsi zostali zaproszeni do Biblioteki Szkolnej na „Pasowanie na Czytelnika”, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

 

Renata Jachimczak