jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Moja przygoda w muzeum” - wystawa w szkole

„Moja przygoda w muzeum” - wystawa w szkole

„Moja przygoda w muzeum”

Wystawa prac „Moja przygoda w muzeum” stanowi nawiązanie do przeprowadzonego konkursu pod tym samym tytułem, w którym udział wzięło 22 uczniów naszej szkoły. Organizatorem konkursu w roku szkolnym 2017/18 było Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Pod opieką nauczyciela - koordynatora pani Elżbiety Kosiba uczniowie zwiedzając Miasteczko Galicyjskie oraz Dom Gotycki zobaczyli stale prezentowane  ekspozycje, które stały się inspiracją dla ich twórczej pracy. Uczniowie pokazali różnorodność technik wykonania jak: szkice, malowanie, rzeźby, a także makiety.  Wśród zawiezionych 24 prac uczniowskich praca Katarzyny Opoka została nagrodzona, a Wiktorii Polakiewicz wyróżniona.

Wszystkie prace uczniowskie można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w naszej szkole.

Z przyjemnością informujemy, że Jury 40 edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu wśród 1500 nadesłanych prac zakwalifikowało na wystawę pracę, których autorką jest Katarzyna Opoka.

Z prac zakwalifikowanych na wystawę powstanie wirtualna galeria, a o tym, które prace zwyciężą ma zadecydować w głosowaniu publiczność. Głosowanie trać będzie  do 14 października . Szczegóły na www.muzeum.torun.pl

Elżbieta Kosiba