jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneZOO w zasięgu ręki – Festiwal Egzotyki

ZOO w zasięgu ręki – Festiwal Egzotyki

Galeria Sandecja zorganizowała wystawę żywych okazów egzotycznych, na którą zaprosiła uczniów okolicznych szkół. Z zaproszenia skorzystały dzieci z oddziału przedszkolnego 0-2 oraz uczniowie kl.3. W poniedziałek 8 października wyruszyły autobusem MPK na Festiwal Egzotyki.

Na miejscu  uczniów przywitał pan, który przeprowadził prelekcję, przekazał ciekawostki z życia zwierząt obecnych na wystawie. Każdy uczestnik spotkania mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wyjątkowymi okazami. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem mając bezpośredni kontakt z wężami, jaszczurkami, pająkami czy jeżem pigmejskim. Wykazały niezwykłą odwagę pozując z wężem na szyi czy kładąc na dłoni okazałego pająka ptasznika. Po zakończonej prelekcji wyjechały ruchomymi schodami i kulturalnie przy stolikach zjadły posiłek.

Na koniec uczestnicy wyjazdu utrwalili zasady bezpiecznego uczestnictwa jako pieszy w ruchu drogowym, a także doskonalili umiejętność właściwego korzystania z publicznego transportu.

Alina  Citak