jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie ze sztuką

Spotkanie ze sztuką

Spotkanie ze sztuką

 

4 października uczniowie klas 5a i 5b oraz  4a i 4b wraz z wychowawcami udali się do Nowego Sącza do Teatru Nowego na spektakl „Sen Mikołajka” . Było to przedstawienie autorskie inspirowane serią książek René Goscinnego i Jean-Jacques Sempé.

Uczniowie mieli okazję przeżyć niezwykłą,  zabawną, a zarazem pouczającą  podróż, której akcja rozgrywa się we śnie głównego bohatera Mikołajka. Odbyli spotkania z ludźmi znaczącymi dla świata nauki i historii: Krzysztofem Kolumbem, Napoleonem Bonaparte oraz Albertem Einstein’em.

         Po spektaklu młodzi widzowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w sztuce aktorskiej. Byli zapraszani indywidualnie, parami bądź w małych grupach na scenę i odgrywali konkretne sytuacje wyrażające całą paletę emocji (nudę, złość, zazdrość ,radość, miłość itp). Uczestniczyli także w warsztatach muzycznych, podczas których odkrywali tajniki dźwięku i słowa.

Jesienne spotkanie teatralne, poprzez swoją oryginalność, wszystkim uczniom zapadło w pamięć, pozwoliło rozwinąć wyobraźnię i uwrażliwiło na sztukę.

 

Katarzyna Dybowicz