jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolnePoznajemy warzywa

Poznajemy warzywa

Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W pierwszym tygodniu października dzieci uczyły się o owocach, natomiast w drugim poznawały warzywa. Dnia 10 października pojawił się w naszej sali kąciki pełen pachnących świeżych warzyw. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, wąchały je, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Mogły również próbować odgadnąć za pomocą tylko dotyku jakie to warzywo. Co okazało się trudną zagadką. Na koniec zajęć wychowawczyni umyła warzywa i pokroiła na kawałki, aby każdy mógł spróbować jak smakują. Do degustacji były: ogórki, pomidory, czosnek, cebula, kapusta, kalafior, brokuł, ziemniaki. Po zjedzeniu czosnku i powąchaniu cebuli dzieci jednak zgodnie stwierdziły, że owoce są lepsze ;)

Krystyna Koszyk