jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolnePyszne witaminki - sałatka owocowa

Pyszne witaminki - sałatka owocowa

We wtorek 5 października 2018r.  było w naszym oddziale przedszkolnym przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy  0-1 na zajęciach z pomocą dwóch mam przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, grejpfrut, winogrona, arbuz, a nawet granat, pomelo, awokado oraz mango.  Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pomocy, która zaczęła się od umycia owoców. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat kształtu, zapachu, wyglądu owoców. Wychowawczyni rozkrajała owoce i dzieci porównywały wygląd owoców i pestek. Podczas zajęć dzieci uświadamiały sobie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Większość pracy przy sałatce owocowej wykonały dwie mamy, którym serdecznie dziękujemy.

Sałatka udała się, wyszła wspaniale! MNIAM, MNIAM !!!

Krystyna Koszyk