jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolne„Od ziarenka do bochenka”

„Od ziarenka do bochenka”

Celem zajęć, które odbyły się dn. 23.10.2018r. w oddziale przedszkolnym 0-1 było zapoznanie dzieci z kolejnymi etapami produkcji chleba oraz uświadomienie dzieciom, że chleb jest symbolem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza i piekarza. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania dzieci z tematem, poprzez wąchanie ukrytych chlebów w worku. Tylko jeden uczeń rozpoznał po zapachu pachnący chleb. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania przy ilustracjach oraz obejrzały film. Wiedzą już, że rolnik sieje i zbiera ziarna z pola, potem zawozi je do młyna. Młynarz miele zboże na mąkę, a piekarz wyrabia ciasto z mąki, soli, wody i drożdży. Chleb wypieka w gorącym piecu. Świeże pieczywo rozwozi się do sklepów.

Na koniec zajęć dzieci dowiedziały się, jakie mamy rodzaje chlebów, następnie odbyła się degustacja świeżego pieczywa. Było wesoło i smacznie.

Krystyna Koszyk