jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneDzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest  na całym świecie 5 listopada i jest to święto wszystkich bajkowych postaci, które towarzyszą dzieciom codziennie, rozweselają, bawią, a także przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji troszeczkę wcześniej, bo 24 października dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały zaproszone przez Bibliotekę Publiczną w Przysietnicy na teatrzyk „Gucio zaczarowany”.

Aktorzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie kukiełkowe.  Główny bohater Gucio był chłopcem bardzo leniwym i niechętnym do nauki. Rodzice i dziadek nie wiedzieli w jaki sposób zmienić jego postępowanie. Z pomocą przyszła wróżka, która zaczarowała chłopca w muchę. Gucio w swojej owadziej postaci trafił na łąkę, gdzie spotkał jej mieszkańców: kreta, dżdżownice, wróble, pszczołę. Małe pracowite zwierzęta uświadomiły mu, że każdy kto żyje, musi pracować, a lenistwo jest najgorszą z wad. Kiedy Gucio zrozumiał swoje negatywne zachowanie, wróżka przywróciła mu postać chłopca. Od tamtej chwili nasz bohater był pracowity, chętny do nauki i niesienia pomocy innym.

Bajka ma przesłanki wychowawcze – każdy z nas ma prawo do zabawy, ale mamy również swoje obowiązki, które powinniśmy wykonywać.

Krystyna Koszyk