jesteś na: Strona glowna100-lecie niepodległościKontynuujemy akcję „100 wizyt w Muzeum na stulecie niepodległości”

Kontynuujemy akcję „100 wizyt w Muzeum na stulecie niepodległości”

Kontynuujemy akcję

„100 wizyt w Muzeum na stulecie niepodległości”

W dniu 24 października 2018 r. uczniowie klasy 6 wraz z wychowawcą udali się do Muzeum Regionalnego im. Seweryna Udzieli w Starym Sączu w ramach „100 wizyt w Muzeum na stulecie niepodległości”. Niektórzy z naszej klasy nigdy wcześniej nie byli w tym Muzeum, więc zainteresowanie uczniów było wielkie – szczególnie makietą przedstawiającą plan miasta Starego Sącza.

Pani przewodnik ciekawie przybliżyła nam historię regionu, w którym mieszkamy. Obejrzeliśmy dawną sztukę religijną, wizerunki św. Kingi i historię z nią związaną oraz szczegóły pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Starego Sącza. Kolejną wystawą, którą obejrzeliśmy była ekspozycja dawnego rzemiosła starosądeckiego, a następnie przedstawieni nam zostali znani starosądeczanie. Kolejne eksponaty obrazowały życie i kulturę materialną Lachów Sądeckich. Ostatnia sala, w której byliśmy, to tzw. sala tradycji i pamięci narodowej oraz zasłużonych Starosądeczan. Na zakończenie naszej wizyty zrobiliśmy zdjęcie pamiątkowe i każdy z nas złożył podpis w księdze pamiątkowej - a może ktoś za jakiś czas odnajdzie nasze nazwisko w muzeum?

Ewelina Konicka