jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneMiędzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny

„Polska – moja Ojczyzna”

 

23 listopada w Szkole Podstawowej w Przysietnicy odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego przygotowanego przez Bibliotekę Szkolną i nauczycieli klas 0 – III. W związku z powszechnymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Polska – moja Ojczyzna”. Polegał na wykonaniu ilustracji do jednego z podanych wierszy patriotycznych z kanonu polskiej literatury dziecięcej.

Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa wierszy polskich autorów, przybliżenie uczniom poezji o tematyce patriotycznej, rozwijanie aktywności plastycznej oraz umożliwienie prezentacji talentów uczniów z poszczególnych szkół. W konkursie uczestniczyło 30 dzieci z dziesięciu szkół podstawowych: w Barcicach, Gołkowicach, Gaboniu, Moszczenicy, Skrudzinie, Starym Sączu, Popowicach i Przysietnicy.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością: Pani Ewa Zielińska – Radna Rady Powiatu Nowosądeckiego, Pani Maria Sosin, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, Pani Anna Zając-Bieńkowska z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, Pani Ewelina Wiśniewska z Centrum Kultury i Sztuki  im. Ady Sari w Starym Sączu, Pani Gabriela Szewczyk – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gołkowicach, Pani Wioletta Orłowska – z Biblioteki Publicznej w Przysietnicy, Pani Agnieszka Olszowska – przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców oraz Pani Anna Dorula – skarbnik Rady Rodziców, a także opiekunowie i rodzice uczestników konkursu. Jako gospodarz zaproszonych Gości powitał Pan Aleksander Łukasik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przysietnicy.

Po powitaniu wystąpiła klasa I ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy pod opieką Pani Małgorzaty Tokarczyk.

Poszczególne szkoły mogło reprezentować w konkursie troje uczniów. Dzieci tworzyły rysunki na miejscu - każdy uczeń miał swoje stanowisko pracy. Jurorzy i Goście obserwowali jak powstają kolorowe dzieła. Nikt nie miał wątpliwości, czy praca została wykonana samodzielnie.  

Artystyczne zmagania oceniała niezależna Komisja Konkursowa w składzie: Pani Maria Sosin, Pani Anna Zając-Bieńkowska i Pani Ewelina Wiśniewska. Wybrać najlepszą pracę nie było łatwo. Po trudnych obradach Jury zadecydowało przyznać następujące miejsca:

 

I miejsce – Natalia Nosal ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu;

II miejsce – Natalia Król ze Szkoły Podstawowej w Gołkowicach;

III miejsce – Patrycja Nosal z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu;

IV miejsce – Julia Kuziel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu;

V miejsce – Zuzanna Pasoń ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy;

VI miejsce – Martyna Tokarczyk ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy

 

Wszyscy mali artyści obok dyplomów dostali nagrody rzeczowe. Poczęstunek dla uczestników Konkursu i zaproszonych Gości przygotowany został przez Radę Rodziców pod przewodnictwem Pani Agnieszki Olszowskiej.

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Gościom za udział w Konkursie!

 

Organizatorzy

 

zdjęcia z konkursu

galeria prac