jesteś na: Strona glownaWydarzenia sportoweXVI Gminne Zawody Siłowe

XVI Gminne Zawody Siłowe

28 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Przysietnicy odbyły się po raz szesnasty Gminne Zawody Siłowe o puchar Burmistrza Miasta Starego Sącza. Uczestnicy zawodów startowali z dziewięciu list wagowych – począwszy od wagi do 35 kg do wagi ponad 70 kg. W rywalizacji obok gospodarzy uczestniczyły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu i Szkoły Podstawowej w Barcicach. Zmagania  zawodników jak zawsze wzbudzały ogromne emocje, które rosły wraz z wagą uczestnika oraz podniesionym ciężarem. W tej edycji zawodów największy ciężar podniósł uczeń naszej szkoły Szymon Trybuła z klasy III oddziału gimnazjalnego i było to 85 kg – o 10 kg więcej niż ubiegłoroczny rekord.

Nad zdrowiem zawodników czuwała pani pielęgniarka Marta Pawlik, poczęstunek przygotowywały panie z Rady Rodziców: Agnieszka Olszowska, Bożena Ogorzały i Anna Dorula.

Finał zawodów uświetnił swoją obecnością Pan Wiceburmistrz Kazimierz Gizicki oraz Pani Zofia Golonka – długoletnia dyrektor szkoły i Radna Rady Miejskiej Starego Sącza. Na zawody przybył również nasz absolwent  Kacper Sopata, który w roku 2011 pobił rekord zawodów wyciskając ciężar 115 kg, a obecnie należy do czołówki polskich strongmanów.

Wszyscy nagrodzeni w swoich kategoriach wagowych zawodnicy przyjmowali gratulacje, medale, puchary i dyplomy z rąk Gości i Dyrektora szkoły Pana Aleksandra Łukasika.

Na kolejne zmagania zapraszamy za rok!

Wyniki zawodów siłowych