jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneZabawy z makaronem w Bibliotece Publicznej

Zabawy z makaronem w Bibliotece Publicznej

Dnia 21.11.2018r. na zajęciach czytelniczych w Bibliotece Publicznej jak co tydzień po wysłuchaniu bajki, dzieci miały przygotowane ciekawe zadania do wykonania. Tego dnia odbyły się niezwykłe zajęcia sensoryczne z wykorzystaniem makaronu – spaghetti. Maluchy podzielone zostały na grupy i na dużych plakatach układały ugotowane spaghetti w różne obrazki, kształty. Niektórzy układali wspólny obraz, ale były też dzieci, które same chciały stworzyć swoje arcydzieło z makaronu. Warto wiedzieć, że zabawy sensoryczne dostarczają dziecku różnorodne bodźce, które rozwijają zmysły i poszerzają jego świat doznań. Można wykorzystać do nich przedmioty codziennego użytku takie jak makaron, ale również i produkty spożywcze, które znajdziemy w każdym domu.

Te zajęcia na pewno na długo zostaną w pamięci dzieci.

Krystyna Koszyk