jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia

„Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś”.

25 listopada swoje święto obchodzi najwierniejszy przyjaciel dzieci – pluszowy miś! Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Przysietnicy 28.11.2018r.  zaprosiła dzieci z oddziałów przedszkolnych 0-1 i 0-2 na wspólne świętowanie „Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia”.  W tym dniu przedszkolaki przyniosły ze sobą swoje pluszowe przytulanki, o których bardzo chętnie opowiadały podczas spotkania w bibliotece. Po przedstawieniu swoich ulubieńców, dzieci obejrzały krótką prezentację o różnych misiach, które występują w książkach, bajkach i filmach oraz wysłuchały bajki o Misiu, którego nikt nie chciał kupić w sklepie i niestety,  został wywieziony na wysypisko śmieci. Jednak w końcu trafia w ręce małej dziewczynki, która się nim zaopiekowała. Dzieci również przygotowały wierszyk, który zarecytowały dla wszystkich misiów:

Misie pluszowe, misie kudłate,

Białe, czarne i łaciate.

Wszystkie misie, my kochamy

Bo ich święto dzisiaj mamy.

Panie z Biblioteki przygotowały dla dzieci różne ciekawe atrakcje, takie jak: zabawy ruchowe, zabawa w detektywa - poszukiwanie misiów, zabawy z chustą animacyjną. Wszyscy również wykonali laurkę dla misia.

Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowych zdjęć. Wszyscy uczestnicy zajęć z okazji obchodzonego Święta otrzymali na koniec słodkie „małe co-nieco”.

Krystyna Koszyk