jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańSU - rok szkolny 2018/2019Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

10 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Praw Człowieka. W tym roku z okazji 70 rocznicy podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu zaprosiła Samorządy Uczniowskie ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Stary Sącz do wspólnego świętowania. Został zorganizowany konkurs na logo - symbol organizacji broniącej praw uczniów i list otwarty na temat praw dziecka na świecie. Etap finałowy odbył się właśnie 10 grudnia. Naszą Szkołę reprezentowali przedstawiciele SU w składzie: Justyna Czerpak z kl. 8a i Filip Chorążewski z kl. 8b pod opieką p. Karoliny Botwiny. Wśród zaproszonych gości był poseł RP pan Kazimierz Sas, który złożył wszystkim z tej okazji życzenia, aby prawa dziecka, człowieka były zawsze i wszędzie respektowane.

Celem spotkania i konkursu było:

- Rozwijanie współpracy między samorządami uczniowskimi w placówkach oświatowych na terenie M. i G. Stary Sącz.

- Poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka uchwalonej 10 grudnia 1948 r. przez ONZ.

- Propagowanie idei zawartych w Konwencji Praw Dziecka podpisanej
20 listopada 1989 r.

- Zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie praw człowieka i dziecka
na świecie.