jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePodróż do Republiki Południowej Afryki

Podróż do Republiki Południowej Afryki

11 grudnia w naszej szkole miało miejsce spotkanie z podróżnikiem p. Samuelem Kempskim z grupy podróżniczej „Trzask”. Tym razem prezentacja dotyczyła Republiki Południowej Afryki. Pan podróżnik bardzo ciekawie opowiadał o życiu białych i czarnych mieszkańców  RPA. W prezentacji nie brakowało pięknych miejsc obfitujących bogactwem przyrody z osobliwościami świata roślin i zwierząt.

Uczestnikom spotkania podróżnik przybliżył historię wielkiego boomu na strusie pióra, opowiedział o strusiach – ich zwyczajach, budowie ciała i ogromnych strusich jajach.  Poznaliśmy Górę Stołową w Kapsztadzie. Przekonaliśmy się,  dlaczego góra tak się nazywa i podziwialiśmy  fotografie z „blatu”, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy wraz z panem podróżnikiem doświadczyć różnych przygód i być w miejscach, o których nie było wzmianki w przewodnikach. Zachwycaliśmy się piękną przyrodą i dzikimi zwierzętami.

To była bardzo ciekawa lekcja geografii i przyrody.

R. Jachimczak