jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

 

„Bo bajki to świat, którego nie znamy

Bo bajki radość nam dają

Dlatego dzieci je bardzo kochają…”

 

         14.12.2018 r. klasy 0-3 udały się autokarem do Starego Sącza na przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka”. Królewnę Śnieżkę powinny znać wszystkie dzieci. Właśnie dlatego zespół Katolicki Teatru Edukacji z myślą o naszych najmłodszych widzach przygotował przedstawienie na podstawie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” braci Grimm.

Historia opowiada o losach młodej królewny, o której olśniewającą urodę zazdrosna jest macocha. Macocha jest czarownicą , posiadającą magiczne lustro, które pyta co dzień o to, kto jest najpiękniejszą kobietą na ziemi.  Któregoś dnia lustereczko odpowiada, że tą kobieta jest Śnieżka. Próżność oraz pycha Królowej, zmieniają się w zazdrość wobec Królewny. Królowa pragnie zabić swoja konkurentkę. Do tego celu używa czarów. Na szczęście są na świecie magiczne postaci, jak choćby Krasnoludki, które pomagają skrzywdzonej Królewnie. Śnieżka zostaje ocalona. Wszystko kończy się szczęśliwie i zło zostaje ukarane.

Ta baśń to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl, kształtujący system wartości, wyraźne rozgraniczenie pojęć dobra i zła, świat fantastyczny łączy się z realnym. Bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja, zaskakujące rozwiązania oprawy świetlnej i muzycznej.

Cecylia Soboń