jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneTajemnica Bożego Narodzenia

Tajemnica Bożego Narodzenia

„Do szopy, do szopy wszyscy,
kto ogrzać pragnie ręce.
Z darami, z darami, z darami,
 by odtajało serce”

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich wielkim przeżyciem. Jak co roku z tej okazji w naszej szkole realizowany jest projekt  „Tajemnica Bożego Narodzenia”. Dzień rozpoczęły klasowe Wigilie. W tym roku w przygotowanie projektu włączyli się uczniowie klasy II pod kierunkiem s. Hanny, pani Barbary Stelmach oraz pana Krzysztofa Smydy. Dzieci przedstawiły piękną, wzruszającą opowieść wigilijną, która wydarzyła się w pewnym miasteczku, gdzie ludzie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu Pan Dyrektor Aleksander Łukasik, a później przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim serdeczne, świąteczne życzenia.

Na zakończenia wszyscy wzięli udział we wspólnym kolędowaniu, w czasie którego wspominaliśmy nieobecnych, między innymi  Panią Danusię Rostocką.

„Przyjdź na świat,
By wyrównać rachunki strat.
Żeby zająć wśród nas,
Puste miejsce przy stole.
Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas,
I zapomnieć, że są puste miejsca przy stole.”

Barbara Stelmach