jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańWolontariat szkolny- działaniaZe Św. Mikołajem u dzieci niepełnosprawnych

Ze Św. Mikołajem u dzieci niepełnosprawnych

Dnia 17 grudnia 2018 roku Wolontariusze wraz z opiekunem udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego „Gromadka” w Nowym Sączu.  Dla wychowanków SOSW nie tylko przygotowali 80 paczek ale również przedstawienie mikołajkowe. Dzieci z tego Ośrodka bardzo ucieszyła postać Św. Mikołaja, w którą wcielił się w obecnym roku Szymon Trybuła z kl. 3 gim. Podczas obdarowywania prezentami towarzyszyły Mikołajowi wspaniałe Anioły i rozśpiewani  Wolontariusze. Po przedstawieniu wszyscy, na czele z Mikołajem udali się do podopiecznych o najcięższym stopniu upośledzenia, którzy przebywają w tzw. zespołach rewalidacyjnych oraz do tej części placówki, w której uczy się młodzież z lekką i umiarkowaną niepełnosprawnością. Tego dnia odwiedziliśmy również „Gromadkę” – gdzie Mikołaj również obdarował dzieci niepełnosprawne prezentami, uśmiechem i życzliwością. Dla Wolontariuszy oba spotkania były kolejną lekcją życia i doświadczenia tego, jak wiele sami posiadają i jak dużo radości daje dzielenie się z innymi tym, co się ma. Nade wszystko mogli przeżyć – czym jest dzielenie się własnym sercem z potrzebującymi.

Z. M. Cieślewicz