jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneBombkowa przygoda

Bombkowa przygoda

Bombkowa przygoda

 

7 stycznia 2019 r. klasa III i IVa  wzięły udział w wycieczce do Fabryki Bombek ARMAR w Bębłnie. Wyjazd był nagrodą w Gminnym Konkursie Ozdób Bożonarodzeniowych, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-IV naszej szkoły.

W godzinach porannych wszyscy z niecierpliwością wyruszyli w kilkugodzinną podróż do fabryki szklanych ozdób. Po przybyciu na miejsce uczniowie przeszli krótkie przeszkolenie z metod malowania i dekorowania bombek. W czasie zajęć warsztatowych wszyscy z zapałem tworzyli oryginalne wzory i kompozycje przy użyciu specjalnych farb i brokatów. Po zakończeniu pracy dzieci obejrzały film o etapach  i technikach produkcji  różnego typu ozdób choinkowych. Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie fabryki i mogli na własne oczy zobaczyć pracę osób tworzących szklane dzieła sztuki na nasze choinki. Pełni wrażeń, zaopatrzeni  we własnoręcznie ozdobione bombki udaliśmy się  w drogę powrotną.

Wyjazd do fabryki bombek był wspaniałą okazją do poznania skomplikowanego procesu tworzenia bombek i ozdób choinkowych oraz wspólnego przeżywania piękna i uroku okresu Świąt Bożego Narodzenia.

 

A.   Citak, M. Jarząb