jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Zaczarowany Bałwanek”- teatrzyk Kamishibai

„Zaczarowany Bałwanek”- teatrzyk Kamishibai

Biblioteka Publiczna w Przysietnicy zaprosiła uczniów kl. III do wspólnego czytania i tworzenia bajek Kamishibai. Teatrzyk Kamishibai wywodzi się z Japonii i jest techniką opowiadania i czytania. Opowieść przedstawiana jest w drewnianym parawanie na kartonowych planszach  z obrazkami i tekstem.

Spotkanie trzecioklasistów miało miejsce w Bibliotece, 6 lutego br. Na miejscu przywitała dzieci pani Wioletta Orłowska, która w profesjonalny sposób przedstawiła opowieść pt.: „Szukając Marudka”. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali prezentowanej opowieści.

Następnie zabrali się do twórczej pracy. Z wychowawczynią ułożyli scenariusz bajki zatytułowany „Zaczarowany Bałwanek”. Później każde dziecko samodzielnie zilustrowało i ułożyło tekst. Finałem warsztatów było przedstawienie opowieści Kamishibai przez samych twórców. Każdy uczestnik prezentował swoją kartę, głośno czytając tekst.

Praca wyzwoliła w dzieciach wiele pozytywnych emocji, a także pozwoliła, by poczuły się jak prawdziwi twórcy i aktorzy.

Alina Citak