jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneIII Gminny Konkurs Piosenki Religijnej

III Gminny Konkurs Piosenki Religijnej

„Kto śpiewa ten dwa razy się modli” – pod takim hasłem 26 lutego w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy odbył się  III Gminny Konkurs Piosenki Religijnej. Dwudziestu dwóch uczestników tegorocznej edycji konkursu przyjechało z sześciu szkół z naszej gminy. Byli to uczniowie ze szkół podstawowych: z Barcic, Starego Sącza – SP nr 1, Gołkowic, Moszczenicy, Gabonia i Przysietnicy.

Na początku konkursu zabrali głos: organizatorzy oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Przysietnicy p. Aleksander Łukasik, który przywitał wszystkich zebranych i wygłosił słowo wstępne. Występy solistów oceniało Jury w składzie: ks. prałat Marian Majka, p. Józef Puścizna – organista z Barcic, p. Tadeusz Hutek – skrzypek Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej i p. Piotr Krzywdziński – muzyk z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu i jednocześnie lider zespołu „Ciupaga”.

Jako pierwsi występowali uczniowie klas  IV - VI – kategoria młodszych, a następnie uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum – kategoria starszych. Po zakończeniu występów konkursowych Jury przystąpiło do podsumowania swej pracy i wyłonienia zwycięzców. W tym roku, decyzją jurorów, zostały przyznane następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I - uczniowie klas IV – VI

I miejsce: Julia Biel ze Szkoły Podstawowej w Gołkowicach,

II miejsce: Laura Dobrowolska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu,

III miejsce: Gabriela Radomska ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy,

Wyróżnienie: Weronika Janeczek ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu,

Wyróżnienie: Aleksandra Luty ze Szkoły Podstawowej w Gołkowicach,

Wyróżnienie: Monika Grabska ze Szkoły Podstawowej w Gołkowicach,

Wyróżnienie: Joanna Wojdyła ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu,

Wyróżnienie: Natalia Porębska ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy.

Kategoria II - uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum

I miejsce: Sandra Rams ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu,

II miejsce: Anna Ptaśnik ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy,

III miejsce: Magdalena Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu,

Wyróżnienie: Patrycja Smyda ze Szkoły Podstawowej w Barcicach.

Sponsorem nagród i wyróżnień w tegorocznym III Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej była Fundacja Rozwoju Sądecczyzny ze Starego Sącza, której organizatorzy pragną wyrazić głęboką  wdzięczność zarówno we własnym imieniu jak i w imieniu dyrekcji szkoły oraz laureatów z poszczególnych szkół. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Dziękujemy ich opiekunom, rodzicom, którzy przybyli dopingować swoje dzieci oraz Jurorom, którzy bezinteresownie poświęcili swój wolny czas, aby ocenić występy wokalne uczniów z Gminy Stary Sącz.

Organizatorzy:

Zofia Magdalena Cieślewicz