jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneLekcja zoologii na żywo

Lekcja zoologii na żywo

W dniu 12 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły (klasy 0-VIII Szkoły Podstawowej i klasa III Gimnazjum) wzięli udział w lekcji zoologii na żywo. W czasie zajęć zaprezentowane zostały żywe okazy egzotycznych zwierząt (pajęczaki, płazy, gady).

Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. straszyki nowogwinejskie, karaczany madagaskarskie, pająki ptaszniki: olbrzymiego, różowego, czerwonokolanowego, czerwonoodwłokowego. Zobaczyli również skorpiona leśnego, aksolotla, gekona tygrysiego, gekona złocistego, ostajnicę nakrapianą, scynka ognistego, traszkę pirenejską. Prowadzący lekcję przekazywali uczniom cenne informacje i ciekawostki na temat prezentowanych okazów.

Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i wywoływała wiele emocji wśród uczniów.

Krystyna Krężel