jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneWiosna u przedszkolaków

Wiosna u przedszkolaków

21 marca dzieci z najmłodszych klas naszej szkoły witały nową porę roku Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Tego dnia zaczęły od przygotowania zdrowego śniadania, przy okazji utrwalając nazwy warzyw i kolorów. Następnie na sali gimnastycznej spotkały się ze strażakiem, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat numerów alarmowych, bezpieczeństwa oraz pracy, którą wykonuje strażak. Wspólnie z innymi dziećmi uczestniczyły w pokazie, podczas którego wyciągano poszkodowaną osobę z zakleszczonego samochodu, gaszono zapaloną patelnię z olejem oraz płonący samochód. Mogliśmy również zobaczyć jak udziela się pierwszej pomocy poszkodowanemu. Największą atrakcją dla dzieci było gaszenie płomieni pianą. Na koniec dzieci barwnym korowodem wspólnie z Marzanną przemaszerowały nad rzekę, aby pożegnać się z zimą.

Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

Krystyna Koszyk