jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 8 lutego 2019 r. uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum wzięli udział w szkolnym etapie X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.  Celem tego konkursu jest poszerzenie wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych.

Siedmioro uczniów naszej szkoły, po napisaniu testu na etapie szkolnym, zakwalifikowało się do Finału w/w konkursu. Oto oni:  Aleksandra Gizicka, kl. III G, Kamil Górka, Kl. 8a, Izabela Dorula, kl. 7a, Patryk Maciak, kl. 8a, Emilia Padula, kl. 8a, Kamil Porębski, kl. 7b
i  Dawid Waligóra, kl. 8a. Test składał się z 60 pytań.

W dniu 27 marca, wraz z 50 finalistami z powiatu nowosądeckiego, uczniowie przystąpili do napisania testu. W tym roku znalazły się w nim pytania dotyczące historii, geografii, kultury, atrakcji turystycznych i znanych postaci w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i  Irlandii. Pytania testowe zostały ułożone na podstawie podręcznika United Kingdom at a Glance autorstwa Romana Ociepy. Uczniowie do przepracowania mieli prawie 300 stron! A czasu nie było zbyt wiele, gdyż książki dotarły do nas dopiero we ferie. Drugą formą konkursu był Przegląd Piosenki Angielskiej. I tutaj reprezentowały nas Anna Ptaśnik i Magdalena Kałuzińska, uczennice klasy 7a.

Z wielką radością i dumą ogłaszamy, iż nasze uczennice zajęły czołowe miejsca w X Edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych! I to na etapie powiatowym!

Aleksandra Gizicka, uczennica kl. III G została laureatką konkursu zajmując I miejsce! A Izabela Dorula, uczennica kl. 7a, miejsce III. Dziewczyny otrzymały przepiękne nagrody. Olka, jako główną nagrodę, otrzymała Vocher do Hotelu SAOL w Krynicy- Zdroju, na dwudniowy pobyt dla trzech osób, w komfortowo wyposażonym pokoju z wyżywieniem. Uczennice zostały również obdarowane cennymi pozycjami książkowymi oczywiście w wersji anglojęzycznej.

Congratulations! We’re very proud of you!

Who’s ready for the next edition? :)

Ewelina Konicka

Alicja Nakielska