jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolne„Przedszkolne Wierszyki”

„Przedszkolne Wierszyki”

„Przedszkolne Wierszyki” – Konkurs Recytatorski w oddziałach przedszkolnych

2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to jest obchodzone co roku, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Z tej to okazji 3 kwietnia Biblioteka Publiczna w Przysietnicy reprezentowana przez p. Wiolettę Orłowską zaprosiła dzieci z oddziałów przedszkolnych do kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego „Przedszkolne Wierszyki”.

Udział w konkursie poprzedzały przygotowania, podczas których uczestnicy z rodzicami wybierali odpowiedni dla siebie wiersz z poezji dziecięcej autorstwa: Ewy Szelburg-Zarembiny, Danuty Wawiłow i Wandy Chotomskiej. Następnie dzieci miały za zadanie nauczyć się wiersza na pamięć, co było w wielu przypadkach poważnym przedsięwzięciem, gdyż niektórzy wybrali naprawdę długie teksty. A w sam dzień konkursu, występujący musieli poradzić sobie z pojawiającą się pierwszą w życiu tremą związaną z publicznym występem!

Recytacje dzieci oceniało niezależne Jury w składzie: p. Monika Jackowicz-Nowak, wicedyrektor Pi MG Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, p. Renata Niejadlik z Biblioteki Publicznej w Barcicach oraz p. Renata Jachimczak z Biblioteki Szkolnej w Przysietnicy. Prezentacjom konkursowym kibicowali koledzy i koleżanki z oddziałów przedszkolnych wraz z paniami wychowawczyniami oraz zaproszeni do Biblioteki Publicznej na konkurs rodzice. Wszyscy uczestnicy wystąpili  znakomicie i byli nagradzani gromkimi brawami, każde dziecko otrzymało nagrody rzeczowe i słodycze ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Przysietnicy. Niełatwą decyzją Jury do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się:

1.   Rita Obrzud - klasa 0-1

2.   Dominika Abramczyk - klasa 0-2

3.   Wanda Hornik klasa - 0-2

Dziewczynki będą reprezentowały naszą szkołę na finale Konkursu w dniu 25 kwietnia w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu. Już teraz trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!

Renata Jachimczak