jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachTurniej „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”

Turniej „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”

Dnia 02.04.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju BRD na szczeblu gminnym.

Turniej został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

- uczniowie klas V i VI

- uczniowie klas VII, VIII i gimnazjum

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

·        klasy V-VI:

- Julia Krzak, klasa Vb

- Tomasz Mikulec, klasa Vb

- Piotr Olejarz, klasa Va

- Anna Prusaczyk, klasa Vb

·        klasy VII, VIII i gimnazjum:

- Przemysław Durasik, klasa III gimnazjum

- Wiktoria Jankowska, klasa III gimnazjum

- Szymon Trybuła, klasa III gimnazjum

Uczestnicy turnieju wzięli udział w trzech konkurencjach:

- teoretycznej

·        test wiedzy - składał się z 25 pytań, obejmował zagadnienia dotyczące zasad

i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym,

·        test skrzyżowania-składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie

- praktycznej

·        tor sprawnościowy (konkurencja polegała na przejechaniu toru sprawnościowego w kolejności ustalonej przez organizatora)

·        pierwsza pomoc przedmedyczna (polegała na wykonaniu przez całą drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie lub osobom poszkodowanym).

W oczekiwaniu na wyniki zmagań turniejowych uczestnicy obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez ratowników ZHP oraz przedstawiciela straży pożarnej.

Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsca (zarówno w grupie młodszej, jak i starszej).

Gratulacje!

Krystyna Krężel