Akcja „Góra ryżu”

„Nie wyobrażamy sobie, że może zabraknąć nam codziennego chleba, który był zawsze symbolem sytości. Jego brak oznaczał głód, nędzę i śmierć. Podobnie jest w krajach azjatyckich, gdzie ryż jest podstawą wyżywienia, jak dla nas chleb”

Wolontariat Szkolny w marcu włączył się akcję Referatu Misyjnego z Pieniężna, której celem jest zbiórka środków na dofinansowanie wyżywienia najbiedniejszych mieszkańców krajów Azji. Fundusze zebrane i przesłane na ten cel pomogą chorym, żyjącym w osiedlach dla trędowatych, osieroconym i błąkającym się po ulicach dzieciom oraz doświadczającym głodu nie z własnej winy.

Oprócz pomocy w dożywianiu ubogiej ludności Azji, akcja ma jeszcze jeden istotny wymiar. Dzięki zebranym środkom zostanie zakupiony ryż na miejscu, co w oczywisty sposób wspomoże lokalnych rolników.

Z. M. Cieślewicz