jesteś na: Strona glownaPromocja zdrowiaGminne obchody Światowego Dnia Zdrowia

Gminne obchody Światowego Dnia Zdrowia

5 kwietnia 2019 r. już kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnych Obchodach Światowego Dnia Zdrowia, których organizatorami jest Szkoła Podstawowa w Barcicach i Szkoła Podstawowa nr 2 ze Starego Sącza.  W ramach obchodów odbyło się podsumowanie konkursów o tematyce prozdrowotnej, w których uczestniczyli uczniowie szkół z terenu naszej gminy.

W konkursie plastycznym „Smaki zdrowia” wyróżniona została Sandra Tomasiak z klasy II oraz uczennica klasy I Julia Ziółkowska. W konkursie wiedzy „Jesteś tym, co jesz” VIII miejsce otrzymała Magdalena Kałuzińska z klasy VIIa. W konkursie piosenki o tematyce zdrowotnej naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Prusaczyk i Marlena Radomska z klasy II oraz Oliwia Dorula z klasy I. Dziewczyny wyśpiewały III miejsce. W układzie tanecznym z elementami akrobatycznymi wzięli udział Olga Bossy i Filip Mikulec z klasy Va. Otrzymali V miejsce. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i nagrody książkowe. Na zakończenie obchodów uczniowie szkoły z Barcic przygotowali bardzo ciekawe przedstawienie – „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” o tematyce prozdrowotnej.

Barbara Stelmach