jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePoznajemy najbliższą okolicę

Poznajemy najbliższą okolicę

Poznajemy najbliższą okolicę

 

W dniach 10 do 12 kwietnia 2019 roku uczniowie klas I-III brali udział w wycieczkach i w zajęciach w terenie.

 

10 kwietnia uczniowie byli w Nowym Sączu w  MCK Sokół na filmie ,, Robaczki z zaginionej dżungli”. W czasie spaceru ulicami miasta, dzieci miały możliwość utrwalania zasad poruszania się w miejskim ruchu ulicznym.

 

11 kwietnia odbyła się wycieczka do uzdrowiskowej miejscowości Piwniczna Zdrój. Była to o tyle ciekawa wycieczka, ponieważ odbyła się pociągiem, a większość dzieci jechała pociągiem pierwszy raz. W Piwnicznej odbyła się  lekcja muzealna w Muzeum Regionalnym znajdującym się w Miejskim Domu Kultury. Pani kustosz bardzo ciekawie opowiadała o historii miasta, pokazywała bardzo ciekawe eksponaty.  Dzieci mogły podziwiać największą wystawę zabytkowych nart w Polsce. Również miały okazję poznać stare, ludowe instrumenty oraz popróbować gry na tych instrumentach. W Artystycznej Pijalni dzieci degustowały wodę mineralną Piwniczanka i widziały zakład produkcyjny tej wody, z której Piwniczna jest znana w całej Polsce.

 

12 kwietnia odbyły się zajęcia w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy. Rozpoczęły się przedstawieniem Teatru Kukiełkowego o tematyce prozdrowotnej „Kocmołuszek”. Następnie odbyły się zajęcia muzyczno - ruchowe, w czasie których dzieci nauczyły się tańca Waka-Waka i walca.

 Wycieczki i zajęcia były dla dzieci bardzo ciekawe.

 

B. Stelmach, A. Citak, M. Tokarczyk