jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneCo ciekawego w oddziałach przedszkolnych?

Co ciekawego w oddziałach przedszkolnych?

10 kwietnia klasy 0-3 wybrały się do kina na film pt. „Robaczki z zaginionej dżungli”. Była to opowieść o sympatycznych owadach z alpejskiej doliny, które trafiają do karaibskiej dżungli. Oglądając film dzieci odkrywały nieznany, egzotyczny świat, spotykały się z przedstawicielami miejscowej fauny i flory. Film uwrażliwiał ekologicznie i rozszerzał pole dziecięcej empatii.

11 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na warsztaty ceramiczne do Starego Sącza. Celem wycieczki była popularyzacja i propagowanie wyrobów ceramicznych wśród dzieci, rozwijanie wyobraźni i doświadczeń artystycznych oraz aktywne zaangażowanie dzieci w powstawanie  wyrobów ceramicznych. Zakończeniem wycieczki były zabawy w miejskim parku.

15 kwietnia przedszkolaki gościły w stadninie koni w Przysietnicy. Dzieci mogły oglądać konie w zagrodzie, obserwować ich zachowanie. Oglądały również stajnie, siodło, uprzęż, jeździły konno pod opieką instruktora. W czasie przerwy na odpoczynek mogły się wesoło bawić i częstować przygotowanymi przez rodziców kiełbaskami z grilla.

16 kwietnia przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się do państwa Madziarów w celu oglądania powstawania cukierków. Poznały sposoby produkcji ,które wywołało duże zainteresowanie i wiele pytań. Po pokazie każde dziecko mogło spróbować zrobionych ręcznie cukierków oraz zabrać je do domu. Celem wycieczki było wzbogacanie przeżyć dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i zaspakajanie dziecięcej ciekawości.

Cecylia Soboń