jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka z "Nowoczesnej szkoły"

Wycieczka z "Nowoczesnej szkoły"

„Nowoczesna Szkoła - Przepustką Do Kariery”

30 kwietnia 2019 r. dziesięciu uczniów z klasy II i III było na wycieczce w Krakowie. Wyjazd edukacyjny był uzupełnieniem zajęć z programowania i robotyki.

W VI Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza odbyły się warsztaty z zakresu konstruowania i programowania robotów, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Dzieci miały do wykorzystania kilka urządzeń „Lego Education”.  Zajęcia były bardzo ciekawe. Następnie dzieci zwiedzały Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, w którym była wystawa „Uwaga! Nieprzyjaciel podsłuchuje”, poświęcona kryptografii wczoraj i dziś. Dzieci również oglądały stare, zabytkowe tramwaje, które dawniej jeździły ulicami Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Wycieczka zakończyła się pysznym obiadem w pięknej restauracji. Był to bardzo ciekawy wyjazd. Dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.

Barbara Stelmach