jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneJesteśmy w finale „Ziemi Sądeckiej”

Jesteśmy w finale „Ziemi Sądeckiej”

25 kwietnia dwóch uczniów naszej szkoły: Kamil Górka i Dawid Waligóra z klasy VIIIa uczestniczyło w międzyszkolny etapie XIX edycji konkursu historycznego ogłoszonego przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Długosza w Nowym Sączu, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”  oraz SP nr 21 im. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu: „Ziemia Sądecka – od przeszłości do współczesności”, organizowanego pod patronatem Ludomira Handzla – Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Barbary Nowak – Małopolskiego Kuratora Oświaty i Marka Kwiatkowskiego – Starosty Powiatu Nowosądeckiego.

Uczestnicy konkursu musieli się wykazać wszechstronną wiedzą historyczną i geograficzną na temat Sądecczyzny. Z radością informujemy, że Dawidowi udało się zakwalifikować do etapu finałowego konkursu!

Renata Jachimczak