jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePodwójny sukces na Gminnym Konkursie o św. Kindze

Podwójny sukces na Gminnym Konkursie o św. Kindze

8 maja w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się I Gminny Konkurs o św. Kindze. Celem konkursu było m.in. uczczenie jubileuszu 20 – lecia kanonizacji św. Kingi oraz zapoznanie się z historią życia, działalnością  świętej, a także twórczością Jej poświęconą.

Uczniowie biorący udział w konkursie, mieli do wykonania następujące zadania:

- przygotować plakat zachęcający do odwiedzenia Starego Sącza i miejsc związanych ze  św. Kingą (konkurs plastyczny),

- napisać opowiadanie o św. Kindze (konkurs literacki),

- przygotować recytację wiersza o św. Kindze (konkurs recytatorski),

- zapoznać się z treścią kazania św. Jana Pawła II wygłoszonego podczas kanonizacji św. Kingi w Starym Sączu (konkurs wiedzy).

Galę finałową konkursu uświetnili swoją obecnością:  konsul generalna Węgier p. Adrienne Körmendy oraz Burmistrz Starego Sącza p. Jacek Lelek.

Naszą szkołę reprezentowali:

Olga Bossy – kl. Va – konkurs wiedzy oraz konkurs plastyczny,

Katarzyna Dziedzina – kl. VIIIb – konkurs recytatorski,

Hubert Kulig – kl. IVa – konkurs literacki,

Ilona Stawiarska – kl. IVa – konkurs recytatorski.

W rywalizacji konkursowej  uczniom naszej szkoły udało się osiągnąć podwójny sukces!!!

Olga Bossy zajęła I miejsce zarówno w konkursie wiedzy, w którym zdeklasowała pozostałych uczestników (nawet pana Burmistrza, który był honorowym uczestnikiem tego turnieju),  jak i w konkursie plastycznym!!!  Wykazała się nie tylko wrodzonym talentem, przygotowując plakat przedstawiający misternie wykonany, bogaty w zdobienia wizerunek św. Kingi, ale i ogromną wiedzą na Jej temat. O sukcesie Olgi zadecydował także imponujący refleks, z jakim udzielała poprawnych odpowiedzi.  Pozostali uczniowie, choć nie zostali wyróżnieni, godnie reprezentowali naszą szkołę.

GRATULUJEMY!!!

Katarzyna Dybowicz

Zdjęcia w galerii pobrane zostały ze strony internetowej Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Popowicach