jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachFinał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

24 maja odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” – VI edycja, koordynowanego przez p. Renatę Jachimczak, w którym brało udział dwóch uczniów z naszej szkoły, wyłonionych w trakcie zmagań szkolnych i międzyszkolnych.

Byli  to:

·        Kamil Górka z klasy VIII a,

·        Dawid Waligóra z klasy VIII a

Finaliści prezentowali swoją obszerną wiedzę o regionie w części pisemnej i ustnej  konkursu. W tegorocznym  finale brało udział blisko150 uczniów.

Po konkursie uczestniczyliśmy w uroczystej  Gali Sądeckich Diamentów, podczas której rozstrzygnięto trzy największe konkursy organizowane przez Społeczno - Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i Fundację Sądecką oraz ich partnerów. Obok konkursu historycznego były to: konkurs  „Nowy Sącz – Nowe Technologie” i „Sądeckie Młode Talenty”.

Renata Jachimczak