jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachLaureaci konkursu „Moja przygoda w Muzeum”

Laureaci konkursu „Moja przygoda w Muzeum”

Laureaci konkursu Międzynarodowych Spotkań dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda w Muzeum” 2019r.

W tegorocznej edycji konkursu „Moja przygoda w Muzeum” 2019r. wzięło udział 22 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy. Uczniowie pod opieką pani Elżbiety Kosiba 14 marca br. zwiedzali ekspozycje stałe Parku Etnograficznego oraz Galerię Marii Rittner i Stare Wnętrza Mieszczańskie, które stały się dla nich motywem inspiracji do wykonywanych prac.

Uczniowie wykonali prace stosując różnorodne techniki: od szkiców

poprzez wyklejanki, malowanie na szkle, drewnie, były także rzeźby z drewna i gliny. Komisja etapu regionalnego wyłoniła 55 laureatów - w tym trzech z naszej szkoły. Organizatorami etapu regionalnego, Międzynarodowych Spotkań dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda w Muzeum” było: Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu oraz  Stowarzyszenie "Dla Miasta".

Na uroczystej gali wręczenia nagród i wyróżnień połączonej z wernisażem wystawy pokonkursowej w Domu Gotyckim w Nowym Sączu dnia 24 maja 2019 naszą szkołę reprezentowali laureaci tego konkursu: Aleksandra Niemiec (kl. III G.), Julia Krzak (kl. Vb), Wiktoria Polakiewicz (kl. VI). Na uwagę zasługuje fakt, iż w zeszłorocznej edycji tego konkursu nasza szkoła również miała dwóch laureatów.

Elżbieta Kosiba