jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachDawid Waligóra laureatem konkursu „Ziemia Sądecka…”

Dawid Waligóra laureatem konkursu „Ziemia Sądecka…”

10 czerwca w siedzibie Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu odbyła się Gala i wręczenie nagród w XIX edycji konkursu wiedzy historycznej pn. „ZIEMIA SĄDECKA – od przeszłości do współczesności”

Od pięciu lat nasi uczniowie przygotowywani przez nauczyciela bibliotekarza Renatę Jachimczak znajdują się wśród finalistów tego konkursu.

W roku szkolnym 2018/2019 organizatorami konkursu  wraz z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu była Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu, I Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Nowym Sączu, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Nowym Sączu, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „DLA MIASTA” w Nowym Sączu, Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Stowarzyszenie Związek Sądeczan.

III etap konkursu realizowany był pod patronatem Kuratora Małopolskiego, Prezydenta Miasta Nowego Sącza i Starosty Powiatu Nowosądeckiego.

W dniach 31 maja i 3 czerwca 2019r. w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w składzie:

1.   Maria Kruczek, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Nowym Sączu,

2.   Anna Totoń, Stowarzyszenie Związek Sądeczan,

3.   Leszek Migrała, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Nowym Sączu, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu,

4.   Anna Wideł, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu,

5.   Bartłomiej Urbański, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu,

6.   Danuta Plata, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu,

7.   Małgorzata Uroda, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu,

8.   Daniel Lachor, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

oceniała prezentacje finalistów konkursu w trzech kategoriach wiekowych.

Z wielką radością informujemy, że nasz uczeń Dawid Waligóra znalazł się w gronie laureatów zdobywając II miejsce w kategorii uczniów klas VIII i klas III gimnazjum. Warto tutaj nadmienić, że nie jest to pierwszy sukces Dawida w konkursach historycznych – o Jego wcześniejszych osiągnięciach można przeczytać na stronie szkoły.

Podczas uroczystości finaliści i laureaci odbierali nagrody z rąk przedstawicieli organizatorów, wśród których były wiceprezydent Nowego Sącza p. Magdalena Majka oraz p. Małgorzata Lenartowicz starszy wizytator Delegatur KO w Nowym Sączu.

Protokół z III etapu konkursu: http://muzeum.sacz.pl/strony_aktualnosci/wyniki-iii-etapu-konkursu-ziemia-sadecka-od-przeszlosci-do-wspolczesnosci/

Renata Jachimczak