jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachKonkurs „Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II”

Konkurs „Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II”

Konkurs „Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi  II”

29 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbyła się VII edycja konkursu „Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Naszą szkołę reprezentowały:

- w kategorii klas IV-VI

Dominika Jarząb kl. Vb

Julia Krzak kl. Vb

- w kategorii klas VII –VIII oraz III gimnazjum

Katarzyna Dziedzina kl. VIIIb

Alina Padula kl. VIIIa

Uczestnicy konkursu recytowali niełatwą poezję, bo utwory św. Jana Pawła II. Chcąc wydobyć z tej twórczości kwintesencję treści, wzruszyć i skłonić do refleksji, należało wykazać się umiejętnością właściwej, głosowej interpretacji utworu oraz wrażliwością, która pozwalała „zasłuchać się” w tej niezwykłej, bogatej w treść poezji. Spośród wszystkich wystąpień naszych uczennic, jury konkursowe najbardziej ujęła recytacja Aliny Paduli, która zajęła II miejsce w konkursie. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 11 czerwca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno Alinie, jak i pozostałym uczennicom, a szczególnie tym najmłodszym, dla których występ był pierwszym tego rodzaju doświadczeniem konkursowym.

źródło fotografii: starosądeckie.info

Katarzyna Dybowicz