jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDiecezjalne Spotkanie Bierzmowanych

Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych

11 czerwca na Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbyło się kolejne Diecezjalne Spotkanie tych, którzy przyjęli w tym roku Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania. Na starosądeckich błoniach zebrało się ok. siedem tysięcy młodych ludzi wraz ze swoimi wychowawcami i katechetami. Uczniowie klas VIII SP i III gimnazjum z naszej szkoły również tam byli. Razem z młodymi do Starego Sącza przyjechało ok. 180 kapłanów i 300 opiekunów z całej diecezji tarnowskiej. Mszy św. przewodniczył biskup Andrzej Jeż. W kazaniu mówił do wszystkich: „Jesteście bierzmowani, a więc zarazem posłani, by świadectwem swojej wiary, swojej dobroci, swojego napełnienia Duchem Świętym pozyskiwać innych dla Boga. Do was także Jezus mówi: „Idźcie i głoście!”.  Umocnieni wiarą, napełnieni Duchem Świętym wszyscy śpiewali, tańczyli i się radowali. Słowa biskupa Andrzeja będą z pewnością lokomotywą do działania już teraz, dziś, wśród znajomych, rodziny, który mówił: „nie czekajcie na przyszłość lecz już teraz budujcie wspólnotę Kościoła wkładając w nią swoje zaangażowanie, swoje talenty, całych siebie”.

K. Botwina