jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem dla uczniów klas I - III

 

         11 czerwca w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas I – III z Wojciechem Widłakiem – polskim pisarzem tworzącym książki dla dzieci, znanym szczególnie dzięki serii książek o Panu Kuleczce.

Spotkanie było bardzo ciekawe i wesołe. Pisarz prezentował bohaterów swoich książek z wykorzystaniem animowanych przez dzieci pacynek. Mówił młodym słuchaczom  o tym, jak duże znaczenie ma w życiu wyobraźnia i pomysłowość. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali odczytywanych przez autora zabawnych fragmentów książek. Potem był czas na odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania i wszyscy uczestnicy zapozowali do grupowego zdjęcia. Wreszcie na koniec spotkania zainteresowani mogli zakupić książki i zdobyć autograf.

Dziękujemy Paniom z Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz Pani Wioletcie Orłowskiej z Filii Biblioteki w Przysietnicy za zaproszenie na spotkanie autorskie, dzięki któremu dzieci miały okazję pobudzić swoje czytelnicze zainteresowania w bezpośrednim kontakcie z osobą piszącą książki.

 

Renata Jachimczak