jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Bezpieczne Wakacje”

„Bezpieczne Wakacje”

„Bezpieczne Wakacje”

 

W piątek 13 czerwca uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej pojechali do Starego Sącza na spotkanie zorganizowane przez Urząd Miejski. W Domu Parafialnym o godz. 9:00 rozpoczęła się konferencja „Bezpieczne Wakacje”.

Trzecioklasistów ze szkół podstawowych z miasta i gminy Stary Sącz przywitał zastępca Burmistrza, pan Kazimierz Gizicki. Później oddał głos zaproszonym przedstawicielom Policji, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, WOPR, GOPR i Nadleśnictwa. Zaproszeni goście w bardzo przystępny i zrozumiały sposób przedstawili, jakie zagrożenia czyhają na wakacjach, m.in. jak zachowywać się w pobliżu zbiorników wodnych, jak się ubrać w góry. Przypomnieli o skutkach braku odblasków po zmroku, o zasadach udzielania pierwszej pomocy i zasadach korzystania z numerów alarmowych oraz zasadach bezpieczeństwa w czasie kontaktów z nieznajomymi „oko w oko”. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. 

Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mam nadzieję, pozytywnie wpłynie na ich zachowanie podczas wakacji. Na pewno zdobyte rady będą wcielać w życie unikając sytuacji niebezpiecznych.

Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał gadżety, m.in. odblaski, domino, kolorowanki o bezpieczeństwie.

Alina  Citak