jesteś na: Strona glownaPromocja zdrowiaSpotkanie z Panią doktor Elżbietą Miś – Saczką,

Spotkanie z Panią doktor Elżbietą Miś – Saczką,

Spotkanie z Panią doktor Elżbietą Miś – Saczką, nefrologiem i internistą

W piątek 27 września uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panią doktor Elżbietą Miś – Saczką, nefrologiem i internistą. Pani doktor wyjaśniła czym się zajmuje oraz z jakimi dolegliwościami pacjenci do niej trafiają. Nefrolog to lekarz zajmujący się przede wszystkim chorobami nerek i układu moczowego natomiast internista - profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów wewnętrznych. To bardzo szerokie specjalizacje.

Pani doktor współpracująca z Sądeckimi Wodociągami w swojej prelekcji omawiała przyczyny i skutki powszechnych chorób nerek oraz co ważniejsze jak zapobiegać tym infekcjom. Bardzo ważne jest tutaj jakoś i źródło wody którą pijemy. Istotne czy woda w naszej przydomowej studni jest zdatna do picia i w jaki sposób to można rzetelnie i pewnie sprawdzić. Pani doktor uświadomiła uczniów, że nawet jedna bakteria w próbce wody może być niebezpieczna dla wszystkich domowników. Warto badać wodę oraz korzystać z sieci wodociągowej z której woda zanim trafi do naszego kranu przechodzi liczne badania i spełnia najwyższe normy i standardy. Woda to podstawa prawidłowego funkcjonowania każdego dnia o czym trzeba pamiętać. To była bardzo cenna i przydatna  lekcja oraz źródło ważnych informacji.

Karolina Botwina