jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneTeatrzyk „Ja Pinokio” w Starym Sączu

Teatrzyk „Ja Pinokio” w Starym Sączu

W trzecim tygodniu września uczniowie klas 0-3 pojechali do Starego Sącza na teatrzyk opowiedziany wierszem pt. „Ja Pinokio”. Była to zachwycająca baśń pana Collodiego wymalowana wszystkimi kolorami teatralnej tęczy.

Dzieci wędrowały tam, gdzie Pinokio, śmiały się i cieszyły tak jak on. Czasami razem z nim trochę się smuciły, gdy zły los próbował zatrzymać bohatera na drodze do prawdziwego szczęścia. Ale magia Teatru, mądrość Wróżki i dobre rady Gadającego Świerszcza sprawiły,  że Pinokio szczęśliwie doszedł do końca scenicznej podróży. A tam czekała odpowiedź na najważniejsze pytanie; co sprawia, że serce człowieka promienieje radością, blaskiem i szczęściem. Pinokio przekonał się w końcu, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca a miłość czyni cuda.

Cecylia Soboń